Příroda se probouzí

Milí rodiče a milé děti,

tak už jsme zase tady a moc Vás zdravíme. Na všechny naše kamarády myslíme a už se nemůžeme dočkat, až do naší školky za námi opět přijdete. Děkujeme Všem, kteří se nám ozvali, poslali nám fotky nebo nás chtěli jen pozdravit.

Tento týden se budeme věnovat tématu „Příroda se probouzí“.

Symbolem jara jsou kočičky, malé sametové šištičky, které rostou na keři vrba-jíva. My si je vyrobíme samy: na tmavší papír si nakreslíme hnědou pastelkou dlouhé větve keře, na malé kousky natrháme bílý ubrousek, zmačkáme ho na malé kuličky a postupně ty kuličky nalepíme na nakreslené větve pěkně z obou stran. 

Na zahrádkách začínají kvést první jarní květinky – a vy si je můžete na našich omalovánkách vykreslit: Omalovánky jaro

Všichni potřebují k životu sluníčko – lidé, rostliny, zvířátka. Tak si s naší říkankou „Volám Tě sluníčko“ můžete i zacvičit“: Volám tě sluníčko

Jaro si můžeme přivolat i písničkou „Na jaře, na jaře“: https://www.youtube.com/watch?v=qlw2oIA0FmI

Sluníčko také zavolalo ven pejska a kočičku. Když si je vybarvíte, vystřihnete a slepíte jednotlivé části k sobě, můžete si s nimi zaskotačit : Kočička a pejsek

A kdybyste si chtěli potrápit své hlavičky, máme pro vás jarní hádanky: Rýmované hádanky

A nakonec je tu opět VÝZVA pro tento týden: Když půjdete na vycházku do přírody, najděte si placatý kamínek, na který nám můžete nakreslit obrázek. Pro inspiraci přikládáme pár nápadů: Malované kamínky

Mějte se moc hezky a nezapomeňte se každý den alespoň chvilku proběhnout venku.

Vaše paní učitelky