Velikonoce

Milí rodiče a milé děti,

děkujeme Všem, kteří se nám ozvali, poslali nám fotky nebo nás chtěli jen pozdravit.

Na tento týden jsme si pro Vás připravili téma: VELIKONOCE“.

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Je to období lidových tradic spojených s vítáním jara. Mezi velikonoční symboly patří beránek, vajíčko jako symbol nového života, zajíček a hlavně pomlázka. Na Velikonoční pondělí chodí muži a chlapci po domech a šlehají dívky a ženy ručně vyrobenou pomlázkou z vrbového proutí. Pověst praví, že dívky mají být na Velikonoce vyšlehány, aby byly celý rok zdravé. Při šlehání muži i chlapci říkají různé koledy a tady jsou některé z nich: Koleda , velikonoční básničky . Kdo by si chtěl něco více přečíst o svátečním týdnu Velikonoc nebo upéct velikonoční jidáše, může se inspirovat: Sváteční týden Velikonoce, Lidové zvyky na Velikonoce

Mezi další symboly patří vajíčko, zajíček a beránek a vy si je můžete s námi vykreslit: Omalovánky Velikonoce

Určitě jste šikovné děti, a když Vám rodiče pomohou , můžete si vyrobit „houpací kuřátko“ a nebo „ zajíčka“ z papírové ruličky: Tvoření kuřátko a zajíček

Pokud budete mít čas a chuť, můžete si spolu s rodiči udělat zdravou svačinku. Budete potřebovat vajíčka uvařená natvrdo a různou zeleninku. Prohlédněte si naše obrázky, třeba se Vám něco zalíbí. A pokud vymyslíte nový recept, budeme rádi, když nám pošlete jeho fotku nebo nám ho nakreslíte:

Po dobře vykonané práci je čas na pohádku Chaloupka na vršku – Jak se pomlázky ztratily: https://www.youtube.com/watch?v=_4qngXTIYjA

A  je tady VELIKONOČNÍ VÝZVA. Když  budete doma připravovat různou výzdobu, péct mazanec, beránka nebo zdobit kraslice, tak svoje dílo vyfoťte a pošlete nám obrázek. Uděláte nám tím obrovskou radost. 

Přejeme všem krásné a klidné svátky jara a veselé Velikonoce!

Vaše paní učitelky