Chráníme naši přírodu

Milí rodiče, milé děti,

týden utekl jako voda a už jsme opět u Vás v novém týdnu a s novým tématem.

Tentokrát budeme mít jako téma: „Chráníme naši přírodu“. A protože jaro nejsou jen Velikonoce, sluníčko a kytičky, ale patří k němu i úklid po zimě na zahradě a kolem domu, začínáme dnes VÝZVOU: pomozte mamince, tatínkovi, babičce nebo dědečkovi s úklidem a jarní prací na zahradě nebo kolem Vašeho domečku. Uděláte jim určitě velkou radost. A nám do školky můžete poslat fotografii, jak Vám to šlo.

K ochraně přírody samozřejmě patří i třídění odpadků, takže až pomůžete na zahradě, můžete si zopakovat, jak se odpad třídí spolu s Michalem, kterého znáte z televize Déčko a taky si zahrát skvělou „tříděcí hru“: https://decko.ceskatelevize.cz/michal-chrani-prirodu

Můžete si také zaskotačit u písničky „Já jsem taky popelář“, kterou si jistě ze školky pamatujete: https://www.youtube.com/watch?v=rjLDFNpU7uA

Kdo pak bude chtít, může si vymalovat omalovánku: omalovánky

A je tady zajímavý nápad na výtvarku. Můžete si vyrobit razítka z PET lahve a namalovat krásný obrázek: 

A co takhle potrápit si hlavičky labyrintem? labyrint_kontejnery

A to bude pro tento týden všechno. Mějte se moc hezky a snad už se zase brzy spolu potkáme v naší školce.

 

Vaše paní učitelky