Dopravní výchova

Milí rodiče, milé děti,

opět vás moc zdravíme na našich stránkách. I když v tomto týdnu už někteří z vás mohou chodit do školky, stále je vás spousta, se kterýma se bohužel ve školce setkat nemůžeme, tak vám opět předkládáme několik tipů jak si na školku zahrát doma.

Protože předškoláci už budou ve školce, tak téma bude na dva týdny a bude to: Dopravní výchova.

Protože už je venku hezky, začínáte určitě jezdit na různých dopravních prostředcích: koloběžkách, kolech, odrážedlech, a jiných. Ke svému „řádění“ využíváte určitě i chodníky a silnice, proto bychom si mohli připomenout některá pravidla bezpečnosti:

Máme pro vás videa se Semafórkem, která vám ukážou bezpečnou jízdu: Semafórek

Zase u nás najdete omalovánky: omalovánky 

A co takhle si něco vyrobit?  

 

 

 

 

 

Dneska vám posíláme i pracovní list: pracovní list

Kdo bude chtít, může si přečíst básničku o semaforu: básnička SEMAFOR

Dopravní prostředky všechny nejezdí jen po silnici. Některé létají ve vzduchu, jezdí na kolejích, v podzemí a také se plaví po vodě. Můžete si s námi složit papírovou lodičku. A schválně, jestli si rodiče taky vzpomenou, jak se skládá :o) lodička

Na konec je tu opět VÝZVA: namalujte nám obrázek svého oblíbeného dopravním prostředku. Komu se nebude chtít malovat, může nám poslat vaši fotografii, jak jezdíte.

A to je pro dnešek všechno. Doufáme a moc si přejeme, abychom se ve školce už brzy potkali všichni a mohli si spolu hrát.

Mějte se moc hezky a dávejte na sebe pozor

Vaše paní učitelky