Mláďata

Milí rodiče, milé děti,

zdravíme vás z mateřské školky 😊.

V minulých dvou týdnech jsme si společně povídali o dopravě. Už jste letos vyjeli na koloběžce? Nebo na kole? A jak vám to šlo? Můžete nám napsat, jak se vám jízda na kole nebo koloběžce dařila. Někteří jistě zkoušíte i kolečkové brusle. Tak hlavně nezapomeňte na helmu a chrániče.

Další dva týdny se budeme věnovat tématu „Mláďátka“. Nejprve se je naučíme pojmenovat MLÁĎÁTKA, s rodiči si můžete říct, kde které ze zvířátek bydlí nebo čím se živí.

Poznáte, které mláďátko patří k mamince? SPOJOVAČKA

A teď si trochu zopakujeme barvičky. Všechna zvířátka si vybarvi a řekni mamince nebo tatínkovi, kterou barvu použiješ. OMALOVÁNKY

Také si můžete vyzkoušet hádanky. HÁDANKY  Pokud si nebudete vědět rady, určitě vám pomůže obrázková nápověda.

A co VÝZVA? Nebojte, nezapomněli jsme 😊 Zkuste popřemýšlet a vzpomenout si na 5 písniček o zvířátkách. Některé jsme se společně učili.

Milé děti, ještě bychom vám rádi připomněli, že druhou květnovou neděli slaví svátek všechny maminky. Posíláme vám jednu básničku pro maminku BÁSNIČKA

Co mamince nakreslit nějaký pěkný obrázek? Posíláme malou inspiraci. OMALOVÁNKY PRO MAMINKU Maminku jistě potěší i kytička, kterou jí sami natrháte. Nebo vaše pomoc v kuchyni. Určitě pro maminku něco vymyslíte.

Tentokrát to bude všechno. Mějte se hezky, užívejte si jarní sluníčko a těšíme se, že se brzy uvidíme v naší školce.

Vaše paní učitelky.